این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
پنجمين كنفرانس بين‌المللی بازی‌های رايانه‌ای، فرصت‌ها و چالش‌ها
The 5th International Conference on Computer Games; Challenges and Opportunities

کارگاه قدرت مغز و HCI


ارسال شده در تاریخ :
کارگاه قدرت مغز و HCI

این کارگاه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲ روز چهارشنبه ۳۰ بهمن در تالار نواندیشان مرکز رشد و نوآوری دانشگاه اصفهان (در حاشیه کنفرانس بازیهای رایانه ای) برگزار می شود.


مدرس این کارگاه دکتر حامد علی‌یاری محقق حوزه‌ی علوم اعصاب شناختی و Neuro-Gaming است.

لینک ثبت نام

چکیده:
بازی‌های رایانه‌ای یکی از انواع تکنولوژی‌های تعاملی نوآورانه و نوین است که در سطح جهان گسترده شده است. به‌دلیل قدرت نفوذ بالای این رسانه، محققان مختلفی در حال مطالعه بر روی آن و بهره‌برداری جهت دستیابی به اهداف خودشان می‌باشند.
براساس ذات و توانمندی بالای بازی‌های رایانه‌ای در فعال کردن نواحی مختلف مغزی همچون بخش سنسوری مغز، بخش موتوری مغز، کورتکس، فرونتال کورتکس و ... دیگر بخش‌ها، از این تکنولوژی جهت کنترل، بهبود و ارتقاء توانمندی‌های احساسی، شناختی، حرکتی و طیف وسیعی از بیماری‌ها استفاده می شود.
در این کارگاه ابتدا به معرفی مغز و وظایف آن و اثرگذاری بازی‌های رایانه‌ای بر آن خواهیم پرداخت. در ادامه با سیگنال‌های مغزی بیشتر آشنا می‌شویم و در مورد نحوه استفاده از این سیگنال‌ها در ساخت بازی‌های جدی به بحث می‌نشینیم و نقاط ضعف و قوت این روش را بیان می کنیم. در انتها نلاش می‌کنیم با کمک یکدیگر، ایده‌های کاربردی، عملیاتی از جنبه علمی و مالی را برای آینده استخراج و ارایه نماییم.

فایل‌های موردنیاز

پوستر همایش

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.0)